Vishay/Vitramon VJ1808A390JBLAT4X
VJ1808A390JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A390JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 39PF 630V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A390JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1808A390JBLAT4X
QUANTITY
VJ1808A390JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A390JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A390JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A390JBLAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A390JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A390JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A390JBLAT4X
CABLE TIE HEAVY ORANGE 43.3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
POWER STRIP 13" 15A 6OUT 6' CORD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
PROGRAM FR02MCP0 FLASHRUNNER II datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23 datasheet.pdf