Vishay/Vitramon VJ1808A390KBRAT4X
VJ1808A390KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A390KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 39PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A390KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A390KBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A390KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A390KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A390KBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A390KBRAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A390KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A390KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A390KBRAT4X
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG 30AU CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS 750PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TYPE N MALE CABLE RG214/U 240" datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 90 OHM SMD datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 5W T18 datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf