Vishay/Vitramon VJ1808A391KBAAT4X
VJ1808A391KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A391KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A391KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A391KBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A391KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A391KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A391KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A391KBAAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A391KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A391KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A391KBAAT4X
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 48V datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 RED,YLW,RED,GRN datasheet.pdf
IC DATA SEL/MUX 3ST 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
MICRO 51C P 24" YEL JACKS datasheet.pdf
D SUB BACKSHELL datasheet.pdf
350 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
OSC XO 55.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf