Vishay/Vitramon VJ1808A430KBRAT4X
VJ1808A430KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A430KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 43PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A430KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A430KBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A430KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A430KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A430KBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A430KBRAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A430KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A430KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A430KBRAT4X
CONN PLUG 3MM 10POS DL M-N-L PNL datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
IMCV-T1/E1/J1-LINETERM, TP/FIBER datasheet.pdf
RES 7K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf