Vishay/Vitramon VJ1808A470JBGAT4X
VJ1808A470JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A470JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 47PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A470JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A470JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A470JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A470JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A470JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A470JBGAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A470JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A470JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A470JBGAT4X
CABLE FLAT FLEX 30POS 1MM 10" datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 25A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 10MM-30MM CON MOD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 50K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf