Vishay/Vitramon VJ1808A470JBHAT4X
VJ1808A470JBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A470JBHAT4X
Brief Description
CAP CER 47PF 3KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A470JBHAT4X.pdf
Availability of VJ1808A470JBHAT4X
QUANTITY
VJ1808A470JBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A470JBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A470JBHAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A470JBHAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A470JBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A470JBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A470JBHAT4X
DIODE GEN PURP 600V 1A DO213AB datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2PF 100V 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS 80 DEG GRAY/GRAY datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
PIN,SLOTTED SPRING datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf