Vishay/Vitramon VJ1808A472KBCAT4X
VJ1808A472KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A472KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 4700PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A472KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A472KBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A472KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A472KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A472KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A472KBCAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A472KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A472KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A472KBCAT4X
MOSFET N-CH 100V 4.3A DPAK datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 6' RED datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 140V 150A datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT HSG MALE 74POS FLANGE datasheet.pdf