Vishay/Vitramon VJ1808A510JBRAT4X
VJ1808A510JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A510JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 51PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A510JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A510JBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A510JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A510JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A510JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A510JBRAT4X
Related LinksVJ1808A5, VJ1808A510JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A510JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A510JBRAT4X
GDT 450V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PWM OTP HV TO220 datasheet.pdf
CLAMP TIE STD #10SCR NAT 12" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.6A DL 16DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3" 6S FIN datasheet.pdf
CONTACT PIN 2MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
SCREW M4/0.7.35LPANHD PHIL SLOT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS datasheet.pdf