Vishay/Vitramon VJ1808A620JBGAT4X
VJ1808A620JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A620JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 62PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A620JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A620JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A620JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A620JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A620JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A620JBGAT4X
Related LinksVJ1808A6, VJ1808A620JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A620JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A620JBGAT4X
VOLT DETECT IC CMOS IV 2.0V TO92 datasheet.pdf
OSC XO 33.8688MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
FILTER SAW 415.0 MHZ SMD datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
FP7 CPU UNIT 24 VDC 120K datasheet.pdf