Vishay/Vitramon VJ1808A620KBEAT4X
VJ1808A620KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A620KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 62PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A620KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A620KBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A620KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A620KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A620KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A620KBEAT4X
Related LinksVJ1808A6, VJ1808A620KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A620KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A620KBEAT4X
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
LGH-4 DBL MOLDED END LEAD datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 5.5A 1206-8 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD812AR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
DIODE MODULE 500V 35A datasheet.pdf