Vishay/Vitramon VJ1808A680JBAAT4X
VJ1808A680JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A680JBAAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A680JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A680JBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A680JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A680JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A680JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A680JBAAT4X
Related LinksVJ1808A6, VJ1808A680JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A680JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A680JBAAT4X
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED CBI 3MM YLW DIFFUSED RA .200 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN 16POS MALE R/A datasheet.pdf