Vishay/Vitramon VJ1808A680JBBAT4X
VJ1808A680JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A680JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A680JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1808A680JBBAT4X
QUANTITY
VJ1808A680JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A680JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A680JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A680JBBAT4X
Related LinksVJ1808A6, VJ1808A680JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A680JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A680JBBAT4X
RES SMD 68 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS FREE HANGING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18 UNF 1-5V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 25A LEVER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf