Vishay/Vitramon VJ1808A681JXCAT00
VJ1808A681JXCAT00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A681JXCAT00
Brief Description
CAP CER 680PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A681JXCAT00.pdf
Availability of VJ1808A681JXCAT00
QUANTITY
VJ1808A681JXCAT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A681JXCAT00
Internal Part NumberEIS-VJ1808A681JXCAT00
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A681JXCAT00
Related LinksVJ1808A6, VJ1808A681JXCAT00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A681JXCAT00 Details Description
Related parts for VJ1808A681JXCAT00
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
BACKLIGHT- EDGE LIT (RED) datasheet.pdf
CABLE 2COAX 26AWG 22POS 39.4" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
OSC MEMS 212.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
TV 32C 32#20 PIN PLUG datasheet.pdf
26500 19C 19#16 P RECP SS WC datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf