Vishay/Vitramon VJ1808A820JBCAT4X
VJ1808A820JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A820JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A820JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A820JBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A820JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A820JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A820JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A820JBCAT4X
Related LinksVJ1808A8, VJ1808A820JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A820JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A820JBCAT4X
FIXED IND 33UH 600MA 510 MOHM datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC14H/AE14G/AKC14H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A SOP8 datasheet.pdf
FUSE LINK 500V AM NH 400A SIZE3 datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.079 40 POS datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 65A TO240AA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf