Vishay/Vitramon VJ1808A821JBEAT4X
VJ1808A821JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A821JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 820PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A821JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A821JBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A821JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A821JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A821JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A821JBEAT4X
Related LinksVJ1808A8, VJ1808A821JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A821JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A821JBEAT4X
DIP CABLE - CDP24G/AE24M/CDP24G datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CODEC 16BIT DUAL PROG 48-TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 220K OHM 6SIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
DOHERTY COMBINER 920-960MHZ SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 13.57K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 14A POWERDI datasheet.pdf