Vishay/Vitramon VJ1808A910KBRAT4X
VJ1808A910KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A910KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 91PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A910KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A910KBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A910KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A910KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A910KBRAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A910KBRAT4X
Related LinksVJ1808A9, VJ1808A910KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A910KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A910KBRAT4X
IC OPAMP GP 10MHZ 16DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 740TBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7S MED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf