Vishay/Vitramon VJ1808Y152KBRAT4X
VJ1808Y152KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808Y152KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1808
Datasheet Download
VJ1808Y152KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808Y152KBRAT4X
QUANTITY
VJ1808Y152KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808Y152KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808Y152KBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808Y152KBRAT4X
Related LinksVJ1808Y1, VJ1808Y152KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808Y152KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808Y152KBRAT4X
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 450MA 500 MOHM datasheet.pdf
ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf
LENS ARRAY RECTANG 6 POS 119.8 + datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 16V X6S 0201 datasheet.pdf
15POS F TYPE1 SC 20AWG datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf