Vishay/Vitramon VJ1808Y332KBGAT4X
VJ1808Y332KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808Y332KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1808
Datasheet Download
VJ1808Y332KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808Y332KBGAT4X
QUANTITY
VJ1808Y332KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808Y332KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808Y332KBGAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808Y332KBGAT4X
Related LinksVJ1808Y3, VJ1808Y332KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808Y332KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808Y332KBGAT4X
CAP CER 180PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 200MM PREWIRE MOD datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN PUSHIN SHORT LINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONTACT EP-II LANCELESS 20-16AWG datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 720MA 540 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf