Vishay/Vitramon VJ1812A121JBLAT4X
VJ1812A121JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A121JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 120PF 630V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A121JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1812A121JBLAT4X
QUANTITY
VJ1812A121JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A121JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A121JBLAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A121JBLAT4X
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A121JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A121JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A121JBLAT4X
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 95POS TYPE B R/A datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.8W D QUAD 36DSBGA datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 200POS datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-48V 1000MA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf