Vishay/Vitramon VJ1812A123JXCAT00
VJ1812A123JXCAT00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A123JXCAT00
Brief Description
CAP CER 0.012UF 200V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A123JXCAT00.pdf
Availability of VJ1812A123JXCAT00
QUANTITY
VJ1812A123JXCAT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A123JXCAT00
Internal Part NumberEIS-VJ1812A123JXCAT00
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A123JXCAT00
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A123JXCAT00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A123JXCAT00 Details Description
Related parts for VJ1812A123JXCAT00
POLYSWITCH BBR SERIES 0.35A datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
1D 1P 3PS S G datasheet.pdf
CONN HDR 98POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
38999 QUAD 8 SKT CRIMP CON datasheet.pdf
SLIP GAUGE, HANDTOOL datasheet.pdf
TV 55C 55#20 PIN RECP datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf