Vishay/Vitramon VJ1812A180JBRAT4X
VJ1812A180JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A180JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 18PF 1.5KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A180JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812A180JBRAT4X
QUANTITY
VJ1812A180JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A180JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A180JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A180JBRAT4X
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A180JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A180JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A180JBRAT4X
IC REG LDO 2.5V/1.8V 0.25A SOT89 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SOT23-5 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 10MSOP datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 6CH 12HXSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 165 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf