Vishay/Vitramon VJ1812A240KBRAT4X
VJ1812A240KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A240KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 24PF 1.5KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A240KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812A240KBRAT4X
QUANTITY
VJ1812A240KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A240KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A240KBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A240KBRAT4X
Related LinksVJ1812A2, VJ1812A240KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A240KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A240KBRAT4X
RES SMD 1.43M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 25V 30A 0603 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 37POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 220 OHM 10SIP datasheet.pdf
HOUSING datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf