Vishay/Vitramon VJ1812A272KBCAT4X
VJ1812A272KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A272KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 2700PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A272KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812A272KBCAT4X
QUANTITY
VJ1812A272KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A272KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A272KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A272KBCAT4X
Related LinksVJ1812A2, VJ1812A272KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A272KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A272KBCAT4X
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 30V 20MA SC-79 datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ FAST SPEED UP datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 71-142V datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1.3W DO41 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf