Vishay/Vitramon VJ1812A331KBEAT4X
VJ1812A331KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A331KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 330PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A331KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1812A331KBEAT4X
QUANTITY
VJ1812A331KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A331KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A331KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A331KBEAT4X
Related LinksVJ1812A3, VJ1812A331KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A331KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A331KBEAT4X
TRANS PNP 150V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CONN RECEPT 61POS W/SOCKET CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.006 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 420W datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf