Vishay/Vitramon VJ1812A390KBHAT4X
VJ1812A390KBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A390KBHAT4X
Brief Description
CAP CER 39PF 3KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A390KBHAT4X.pdf
Availability of VJ1812A390KBHAT4X
QUANTITY
VJ1812A390KBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A390KBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A390KBHAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A390KBHAT4X
Related LinksVJ1812A3, VJ1812A390KBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A390KBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A390KBHAT4X
TRANS PREBIAS NPN 300MW TO92S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf