Vishay/Vitramon VJ1812A391JBCAT4X
VJ1812A391JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A391JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A391JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812A391JBCAT4X
QUANTITY
VJ1812A391JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A391JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A391JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A391JBCAT4X
Related LinksVJ1812A3, VJ1812A391JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A391JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A391JBCAT4X
RES SMD 732K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 200MA SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 5TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 24POS datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 1.3KVDC RAD 4LD datasheet.pdf