Vishay/Vitramon VJ1812A391JBEAT4X
VJ1812A391JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A391JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A391JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1812A391JBEAT4X
QUANTITY
VJ1812A391JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A391JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A391JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A391JBEAT4X
Related LinksVJ1812A3, VJ1812A391JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A391JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A391JBEAT4X
RES 1.8K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.91"L X 3.74"W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TRANSFORMER TOROIDAL POWER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 40KHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 9A 63 MOHM SMD datasheet.pdf