Vishay/Vitramon VJ1812A470KBRAT4X
VJ1812A470KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A470KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 47PF 1.5KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A470KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812A470KBRAT4X
QUANTITY
VJ1812A470KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A470KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A470KBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A470KBRAT4X
Related LinksVJ1812A4, VJ1812A470KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A470KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A470KBRAT4X
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
USB CABLE A-B FULL RATED .82M datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY MIXER 2V SOT-143 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 1M datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 120MA 4-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf