Vishay/Vitramon VJ1812A471JBCAT4X
VJ1812A471JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A471JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A471JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812A471JBCAT4X
QUANTITY
VJ1812A471JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A471JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A471JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A471JBCAT4X
Related LinksVJ1812A4, VJ1812A471JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A471JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A471JBCAT4X
BOX PLSTC TRN RED 3.94"LX1.97"W datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 11/32" 5.51" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 20 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
AC FILTER T/H HIGH FREQ SC-D datasheet.pdf
MOSFET P-CH 75V 100A SMP-FD datasheet.pdf