Vishay/Vitramon VJ1812A472KBAAT4X
VJ1812A472KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A472KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 4700PF 50V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A472KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812A472KBAAT4X
QUANTITY
VJ1812A472KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A472KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A472KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A472KBAAT4X
Related LinksVJ1812A4, VJ1812A472KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A472KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A472KBAAT4X
IC OPAMP GP 550KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN HEADER 45POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN PLUG CORD MINI 5POS FEMALE datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX FET 4BIT 16-TSSOP datasheet.pdf
IC SOC 64K SMART CARD READ 68QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 27/18MM 15PPR datasheet.pdf
SENSOR PRES 150PSI GAUG 12V SMT datasheet.pdf