Vishay/Vitramon VJ1812A561KBEAT4X
VJ1812A561KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A561KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 560PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A561KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1812A561KBEAT4X
QUANTITY
VJ1812A561KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A561KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A561KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A561KBEAT4X
Related LinksVJ1812A5, VJ1812A561KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A561KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A561KBEAT4X
IC DRIVER 600V 200/420MA 8-DIP datasheet.pdf
IC DAC DUAL 12BIT MULT 24-TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP CUR SENS 110KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AB datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
30M HIGH FLEX MOTOR POWER CABL datasheet.pdf
IC CURRENT SHUNT MONITOR 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf