Vishay/Vitramon VJ1812A681JBFAT4X
VJ1812A681JBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A681JBFAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 2KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A681JBFAT4X.pdf
Availability of VJ1812A681JBFAT4X
QUANTITY
VJ1812A681JBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A681JBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A681JBFAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A681JBFAT4X
Related LinksVJ1812A6, VJ1812A681JBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A681JBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A681JBFAT4X
CONN RECEPT RT/A 2MM 96POS 30AU datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.75GHZ 8SOIC datasheet.pdf
C-340-38 RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
USB 2.0 FLASH MEDIA CTRLR W/HUB datasheet.pdf
21+21DIL WAY HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
IC GATE DVR 2500V 1CH ISO 28SSOP datasheet.pdf