Vishay/Vitramon VJ1812A681KBFAT4X
VJ1812A681KBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A681KBFAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 2KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A681KBFAT4X.pdf
Availability of VJ1812A681KBFAT4X
QUANTITY
VJ1812A681KBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A681KBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A681KBFAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A681KBFAT4X
Related LinksVJ1812A6, VJ1812A681KBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A681KBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A681KBFAT4X
IC EEPROM 16KBIT 200NS 28DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 4.3V 65MA SNT6A datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO214AC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 0.215 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 130K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf