Vishay/Vitramon VJ1812A681KBGAT4X
VJ1812A681KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A681KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A681KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812A681KBGAT4X
QUANTITY
VJ1812A681KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A681KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A681KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A681KBGAT4X
Related LinksVJ1812A6, VJ1812A681KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A681KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A681KBGAT4X
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 900A 550V 1/80 AR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.62A 100 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 6W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 30POS .050 SMD datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf