Vishay/Vitramon VJ1812A682KBCAT4X
VJ1812A682KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A682KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 6800PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A682KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812A682KBCAT4X
QUANTITY
VJ1812A682KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A682KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A682KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A682KBCAT4X
Related LinksVJ1812A6, VJ1812A682KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A682KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A682KBCAT4X
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF CC 490-512MHZ datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf