Vishay/Vitramon VJ1812A820KBHAT4X
VJ1812A820KBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A820KBHAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 3KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A820KBHAT4X.pdf
Availability of VJ1812A820KBHAT4X
QUANTITY
VJ1812A820KBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A820KBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A820KBHAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A820KBHAT4X
Related LinksVJ1812A8, VJ1812A820KBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A820KBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A820KBHAT4X
JUMPER-H2728TR/C2064A/H2728TR10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REGULATOR DDR TERM 8-SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 0.047UF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
63302T113 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf