Vishay/Vitramon VJ1812A910KBFAT4X
VJ1812A910KBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A910KBFAT4X
Brief Description
CAP CER 91PF 2KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A910KBFAT4X.pdf
Availability of VJ1812A910KBFAT4X
QUANTITY
VJ1812A910KBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A910KBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A910KBFAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A910KBFAT4X
Related LinksVJ1812A9, VJ1812A910KBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A910KBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A910KBFAT4X
IC DGTL POT 8BIT 10K 4CH 24-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM 5A 32VDC datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
STUD MOUNT 120LB 15.9"L BLACK datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 125VDC datasheet.pdf