Vishay/Vitramon VJ1812Y102KBHAT4X
VJ1812Y102KBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y102KBHAT4X
Brief Description
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y102KBHAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y102KBHAT4X
QUANTITY
VJ1812Y102KBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y102KBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y102KBHAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y102KBHAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y102KBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y102KBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y102KBHAT4X
CAP CER 150PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN JACK HYBRID R/A .050" PIN datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC CONFIG REG BUFFER 25BIT 96BGA datasheet.pdf
FUSE 800A 240V BRITISH datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.9NS 256FPBGA datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 25POS 0.50MM R/A datasheet.pdf