Vishay/Vitramon VJ1812Y123JBEAT4X
VJ1812Y123JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y123JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 500V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y123JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y123JBEAT4X
QUANTITY
VJ1812Y123JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y123JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y123JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y123JBEAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y123JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y123JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y123JBEAT4X
CONN SPADE TONG #10 22-16AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
AUDIO PLUG 6.3MM 2P SCREENED datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
WASHER FLAT M4 NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf