Vishay/Vitramon VJ1812Y153JBEAT4X
VJ1812Y153JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y153JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y153JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y153JBEAT4X
QUANTITY
VJ1812Y153JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y153JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y153JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y153JBEAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y153JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y153JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y153JBEAT4X
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ADAPTER DC/AC CURRENT CLAMP datasheet.pdf
SWITCH TURQ SPST-NO LONG WIRE datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK RTAN 5POS datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
RES SMD 11.1K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf