Vishay/Vitramon VJ1812Y153JBGAT4X
VJ1812Y153JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y153JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y153JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y153JBGAT4X
QUANTITY
VJ1812Y153JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y153JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y153JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y153JBGAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y153JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y153JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y153JBGAT4X
POT 2K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC 1DRVR/1RCVR RS232 3V 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.37 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY W#10 CLSD datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
LP 7.62/135/11 OG datasheet.pdf
10P10C VERTICAL RMK4 KEYING datasheet.pdf
CONN MALE 3POS datasheet.pdf