Vishay/Vitramon VJ1812Y222JBFAT4X
VJ1812Y222JBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y222JBFAT4X
Brief Description
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y222JBFAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y222JBFAT4X
QUANTITY
VJ1812Y222JBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y222JBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y222JBFAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y222JBFAT4X
Related LinksVJ1812Y2, VJ1812Y222JBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y222JBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y222JBFAT4X
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD VOUT 44-SSOP datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 48V 3.13A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 30POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 180 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NAT 100=100' datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI ABS datasheet.pdf
SOLID BASE ROUND FIXTURE BOX datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf