Vishay/Vitramon VJ1812Y222KBGAT4X
VJ1812Y222KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y222KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y222KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y222KBGAT4X
QUANTITY
VJ1812Y222KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y222KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y222KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y222KBGAT4X
Related LinksVJ1812Y2, VJ1812Y222KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y222KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y222KBGAT4X
RES SMD 267K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DHVQFN datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL R/A 2MM GOLD datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
XLAMP CXA2540 LED WRM WHT datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf