Vishay/Vitramon VJ1812Y223KBBAT4X
VJ1812Y223KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y223KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y223KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y223KBBAT4X
QUANTITY
VJ1812Y223KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y223KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y223KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y223KBBAT4X
Related LinksVJ1812Y2, VJ1812Y223KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y223KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y223KBBAT4X
CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM PCB datasheet.pdf
IC HEX INVERT W/OC OUT 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
THYRISTOR 190V 400A SMB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 3-17V 700MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf