Vishay/Vitramon VJ1812Y273JBEAT4X
VJ1812Y273JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y273JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 0.027UF 500V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y273JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y273JBEAT4X
QUANTITY
VJ1812Y273JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y273JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y273JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.027µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y273JBEAT4X
Related LinksVJ1812Y2, VJ1812Y273JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y273JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y273JBEAT4X
CABLE D-SUB-AFP09B/AE09M/AFP09B datasheet.pdf
CAP CER 330PF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
5P MTEI RCPT HSG ASY 24 datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 400MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf