Vishay/Vitramon VJ1812Y274KBBAT4X
VJ1812Y274KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y274KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.27UF 100V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y274KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y274KBBAT4X
QUANTITY
VJ1812Y274KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y274KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y274KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.27µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y274KBBAT4X
Related LinksVJ1812Y2, VJ1812Y274KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y274KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y274KBBAT4X
JUMPER-H1502TR/A3048S/H1502TR 8" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 48V datasheet.pdf
IC CONTROLLER FASTCHRGE 8-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 204 I/O 672FCBGA datasheet.pdf
RES 90K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A 6WSON datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CLAMP, INSERTER datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf