Vishay/Vitramon VJ1812Y332JBBAT4X
VJ1812Y332JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y332JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y332JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y332JBBAT4X
QUANTITY
VJ1812Y332JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y332JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y332JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y332JBBAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y332JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y332JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y332JBBAT4X
IC REG LDO 1.8V 3A TO263-5 datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 BLU/BLU BOOT 7' datasheet.pdf
BOARD EVAL 2CH ADC/4CH DAC DSP datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.2A 230 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X8R 0805 datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
16+16 DIL HORIZ SHRD PIN HDR datasheet.pdf
TERMINAL FASTENING UNIT 20MM datasheet.pdf