Vishay/Vitramon VJ1812Y332KBAAT4X
VJ1812Y332KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y332KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y332KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y332KBAAT4X
QUANTITY
VJ1812Y332KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y332KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y332KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y332KBAAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y332KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y332KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y332KBAAT4X
Connector Receptacle 98 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
F39-PJ0860 datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf