Vishay/Vitramon VJ1812Y333JBPAT4X
VJ1812Y333JBPAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y333JBPAT4X
Brief Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y333JBPAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y333JBPAT4X
QUANTITY
VJ1812Y333JBPAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y333JBPAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y333JBPAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y333JBPAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y333JBPAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y333JBPAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y333JBPAT4X
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 6-TDFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 880MHZ 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 209FBGA datasheet.pdf
PNEUM PRESSURE SWTCH 2-8BAR BASE datasheet.pdf
TOOL INSERTION datasheet.pdf
SENSOR 15PSI GAUGE FLOWTHROUGH datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf