Vishay/Vitramon VJ1812Y334KBPAT4X
VJ1812Y334KBPAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y334KBPAT4X
Brief Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y334KBPAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y334KBPAT4X
QUANTITY
VJ1812Y334KBPAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y334KBPAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y334KBPAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y334KBPAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y334KBPAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y334KBPAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y334KBPAT4X
WIRE MESH .62-.75 W/NUT F-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC ASK RECEIVER 3CH LP 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 320MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES 38.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
15+15 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf